Ta strona korzysta z cookies OK rozumiem Więcej informacji

izolacje balkonów podkarpacie+48 17 863 64 04

Weber.tec 822 płynna folia uszczelniająca do wnętrz 24kg

Producent: Weber
Dostępność: Na zamówienie u producenta
Waga: 24 kg
360 zł netto 292.68 zł
Ilość:
zwiększ zmniejsz

OPAKOWANIE 24 kg
weber.tec 822 
(Superflex 1) to płynna folia uszczelniająca na bazie dyspersji tworzyw sztucznych, do wykonywania hydroizolacji podpłytkowych, w pełni elastyczna.  

Najważniejsze właściwości produktu

  • gotowa do użycia
  • wodoszczelna
  • łatwa i bezproblemowa obróbka
  • możliwość nanoszenia wałkiem
  • wysoka elastyczność (wytrzymałość przy zerwaniu ok. 310 %)   

Zastosowanie produktu

weber.tec 822 przeznaczony jest do wykonania elastycznych, bezszwowych uszczelnień pod okładzinami z płytek ceramicznych i kamiennych. Preparat ten stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, takich jak np. natryski, prysznice, łazienki, toalety, kuchnie, pralnie, farbiarnie, itp. Może być stosowana na podłożach betonowych, jastrychach cementowych, tynkach tradycyjnych (cementowych i cementowo-wapiennych) oraz na podłożu z cegły ceramicznej, silikatowej, na bloczkach gazobetonowych i keramzytobetonowych oraz na podłożach zawierających gips (płyty GK, suche jastrychy, jastrychy anhydrytowe). Może być stosowana także w systemach ogrzewania podłogowego. 

Baza: dyspersja tworzyw sztucznych
Barwa: jasnoszara
Konsystencja: półpłynna
Gęstość: ok. 1,6 kg/dm³
Sposób nanoszenia: wałkiem lub pędzlem
Czas wysychania:

ok. 10 do 15 godzin w +20°C

Możliwość chodzenia: po 10 do 12 godz.
Wymagana procesy robocze: 2 do 3
Wykonywanie okładziny: po całkowitym wyschnięciu 
(ok. 24 godzin w 20°C i wzgl. wilgotności powietrza 50 %)
Minimalna temperatura obróbki: +5°C

Opakowania

opakowanie 24 kg, paleta 576 kg

Magazynowanie i transport

W suchym i chronionym przed mrozem pomieszczeniu, w oryginalnie zamkniętym opakowaniu weber.tec 822 można składować, przez co najmniej 12 miesięcy. Produkt jest bezpieczny w transporcie w myśl przepisów ADR.

Zużycie

ok. 1,2 kg/m2 na 1 mm warstwy.

Przygotowanie podłoża

Podłoże Podłoże musi być stabilne, suche, pozbawione brudu, kurzu, oleju, tłuszczu i luźnych części oraz wystających fragmentów. Ubytki naprawić zaprawami adekwatnymi do miejsca wbudowania (np. zaprawa cementowa z dodatkiemweber.ad 785 (Eurolan HL)). Przed nałożeniem weber.tec 822 (Superflex 1) podłoże zagruntować preparatem weber.prim 801 (Eurolan TG 2). Tynki zawierające gips, płyty gipsowe, itp. uprzednio należy zmatowić mechanicznie. Jastrychy anhydrytowe przeszlifować mechanicznie w jednym przejściu i odkurzyć.

Przygotowanie produktu

Przygotowanie produktu Produkt weber.tec 822 (Superflex 1) jest gotowy do użycia. Ewentualnie przemieszać przed zastosowaniem.

Wskazówki wykonawcze

Aplikacja Po wyschnięciu warstwy gruntującej należy nanieść wałkiem lub pędzlem pierwszą warstwę folii uszczelniającejweber.tec 822. Po przeschnięciu pierwszej warstwy wymagane jest nałożenie drugiej. Aby zwiększyć bezpieczeństwo wykonania, poszczególne warstwy (operacje robocze) można wykonać w różnych kolorach. W przypadku temperatur przekraczających + 20°C należy liczyć się z wcześniejszym utworzeniem się błony. Uszczelnienia naroży i szczelin dylatacyjnych należy wykonywać poprzez wklejenie taśm uszczelniających weber.tec 828 DB 75 lub 150 (Superflex AB 75 lub AB 150). Wpusty i przejścia rurowe uszczelniać za pomocą specjalnych kołnierzy (manszet). Przed całkowitym wyschnięciem uszczelnienie weber.tec 822 należy zabezpieczyć przed działaniem wilgoci, mrozu i nadmiernych ruchów powietrza.

Czyszczenie narzędzi Narzędzia należy myć czysta i ciepłą wodą bezpośrednio po użyciu.

Pielęgnacja Chronić przed bezpośrednim działaniem słońca, wiatru i mrozu oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Biuro Inicjatyw Gospodarczych KABA | Adres: ul. Przy Torze 1, 35-205 Rzeszów | Tel: +48 17 863 64 04 |
E-mail: kaba@kaba.rzeszow.pl